| Gender: | Male |
|---|---|
| Contact Material: | Copper |
| Brand: | Anderson Power Products |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +105°C |
| For Use With: | Blindmate Powerpole Pak Connector Housing |
| Contact Plating: | Tin |
| Series: | Powerpole |
| Gender: | Male |
|---|---|
| Contact Material: | Copper |
| Brand: | Anderson Power Products |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +105°C |
| For Use With: | Blindmate Powerpole Pak Connector Housing |
| Contact Plating: | Tin |
| Series: | Powerpole |