| Reel Length: | 100m |
|---|---|
| Insulation material: | PVC |
| Minimum Operating Temperature: | -25 (Static) °C, -5 (Dynamic) °C |
| Brand: | S2Ceb-Groupe Cae |
| Maximum Operating Temperature: | +70 (Dynamic) °C, +70 (Static) °C |
| Number of Strands: | 32 |
| Core Strands: | 32/0.2 mm |
| Size of Strands: | 0.2 mm |
| Cable Shape: | Flat |
| Conductor Material: | Copper |
| Series: | EuroClasse Eca |
| Number of Cores: | 2 |
| Sheath Material: | Polyvinyl Chloride PVC |
| Sheath Colour: | Grey |
| Cross Sectional Area: | 1 mm² |
Quick Details
Specifications
Flat cables with 2 copper conductors for connecting loudspeakers.
Available for various energy capacities.

