| Reel Length: | 100m |
|---|---|
| Insulation material: | PVC |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Brand: | S2Ceb-Groupe Cae |
| Maximum Operating Temperature: | +70°C |
| Number of Strands: | 50 |
| Outer Diameter: | 10.25mm |
| Core Strands: | 50/0.25 mm |
| Size of Strands: | 0.25 mm |
| Cable Shape: | Multicore |
| Conductor Material: | Bare Copper |
| Standards Met: | Euroclass Eca |
| Number of Cores: | 4 |
| Voltage Rating: | 100 V |
| Sheath Material: | Polyvinyl Chloride PVC |
| Sheath Colour: | Black |
| Cross Sectional Area: | 2.5 mm² |

