| Depth: | 23mm |
|---|---|
| Maximum Bundle Diameter: | 18mm |
| Colour: | Natural |
| Affixing Method: | Self Adhesive |
| Brand: | HellermannTyton |
| Length: | 28.5mm |
| Width: | 28.5 mm |
| Cable Clip/Clamp Style: | Fixing Clip |
| Material: | Nylon 66 |
Quick Details
Specifications
All items incorporate a large self adhesive area.
Easy application on clean smooth surfaces
Circular design ideal for cable or pipe
Material - nylon 6.6 natural
Easy application on clean smooth surfaces
Circular design ideal for cable or pipe
Material - nylon 6.6 natural

