| Fuse Size: | 10 x 38mm |
|---|---|
| Fuse Speed: | T |
| Body Material: | Melamine |
| Brand: | Littelfuse |
| UL Class: | CC |
| Current Rating: | 8A |
| Series: | KLDR |
| Voltage Rating: | 300 V dc, 600 V ac |
| Fuse Size: | 10 x 38mm |
|---|---|
| Fuse Speed: | T |
| Body Material: | Melamine |
| Brand: | Littelfuse |
| UL Class: | CC |
| Current Rating: | 8A |
| Series: | KLDR |
| Voltage Rating: | 300 V dc, 600 V ac |