| Fuse Speed: | T |
|---|---|
| Fuse Type: | Bolt Down |
| Length: | 68.58mm |
| Body Material: | PPA |
| Colour: | Green |
| Operating Temperature Range: | -40 → +125 °C |
| Brand: | Littelfuse |
| Blade Size: | Maxi |
| Height: | 10.67mm |
| Maximum Operating Temperature: | +125°C |
| Width: | 19.05mm |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Current Rating: | 125A |
| Voltage Rating: | 32V dc |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating: | 2000 A |

