| Fuse Speed: | F |
|---|---|
| Fuse Type: | Blade |
| Length: | 10.9mm |
| Body Material: | Brass |
| Colour: | Grey |
| Operating Temperature Range: | -40 → +100 °C |
| Overall Dimensions: | 10.9 x 8.8 x 3.81mm |
| Brand: | Cooper Bussmann |
| Blade Size: | Mini |
| Height: | 8.8mm |
| Maximum Operating Temperature: | +100°C |
| Width: | 3.81mm |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Current Rating: | 2A |
| Series: | ATM |
| Voltage Rating: | 32V ac/dc |
Quick Details
Specifications
Equivalent to ATO and ATC fuses
Voltage rating of 32Vdc
Used for low voltage applications

