| Cable Diameter Range: | 5.08 → 12.5mm |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 12.5mm |
| Colour: | White |
| Affixing Method: | Tie |
| Minimum Cable Diameter: | 5.08mm |
| Operating Temperature Range: | -55 → +135 °C |
| Minimum Operating Temperature: | -55°C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Quantity: | 250 |
| Length: | 50.8mm |
| Maximum Operating Temperature: | +135°C |
| Width: | 6.4 mm |
| Legend: | -0 |
| Standards Met: | EN45545-2, REACH Compliance, RoHS Compliant, RW-2513, UL Recognized |
| Series: | CM-SCE-TP |
| Resistant To: | Industrial Fluids, Military Grade Fluids |
| Material: | Polyolefin |

