| Colour: | White |
|---|---|
| Affixing Method: | Tie |
| Minimum Cable Diameter: | 12.5mm |
| Operating Temperature Range: | -55 → +135 °C |
| Minimum Operating Temperature: | -55°C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Quantity: | 250 |
| Maximum Operating Temperature: | +135°C |
| Legend: | Plain |
| Series: | CM-SCE |
| Resistant To: | Abrasion, Flame, Fluid, Lubricants, Mechanical Abuses |
| Material: | Polyolefin |

