| Cable Diameter Range: | 1.2 → 2.3mm |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 2.3mm |
| Colour: | White on Blue |
| Affixing Method: | Slide On |
| Operating Temperature Range: | -65 → +105 °C |
| Minimum Cable Diameter: | 1.2mm |
| Minimum Operating Temperature: | -65°C |
| Brand: | HellermannTyton |
| Quantity: | 1000 |
| Length: | 4mm |
| Maximum Operating Temperature: | +105°C |
| Legend: | 6 |
| Series: | Ovalgrip |
| Resistant To: | Acids, Bases, Greases, Oils |
| Material: | PVC |

