| Cable Diameter Range: | 4 → 12mm |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 12mm |
| Colour: | White |
| Affixing Method: | Heat Shrink |
| Operating Temperature Range: | -55 → +135 °C |
| Minimum Cable Diameter: | 4mm |
| Minimum Operating Temperature: | -55°C |
| Brand: | HellermannTyton |
| Quantity: | 250 |
| Length: | 48mm |
| Maximum Operating Temperature: | +135°C |
| Legend: | -0 |
| Series: | ShrinkTrak |
| Resistant To: | Flame, Solvents |
| Material: | Cross Linked Polyolefin |

