| Brand: | Cooper Bussmann |
|---|---|
| Body Height: | 53.09mm |
| Overall Length: | 110.24mm |
| Body Diameter: | 38.1mm |
| Current Rating: | 300A |
| Voltage Rating: | 500V |
| Fixing Centres: | 87.38mm |
| Tag Width: | 25.4mm |
Quick Details
Specifications
Professional range of Cooper Bussmann fuses from the FWH series
6 x 32mm
Ceramic
Mounting Style - Stud
Termination Style - Bolt Down
6 x 32mm
Ceramic
Mounting Style - Stud
Termination Style - Bolt Down

