| Standards Met: | IEC 60947-1, IEC 60947-3, UL Recognized |
|---|---|
| Compatible Fuse Length: | 38mm |
| Compatible Fuse Diameter: | 10mm |
| Includes Indicator: | Yes |
| Brand: | Altech |
| Compatible Fuse Sizes: | Midget |
| Rail Type: | Top Hat |
| Number of Poles: | 2 |
| Terminal Type: | Screw |
| Case Material: | Plastic |
| Series: | PCF |
| Current Rating: | 32A |
| Voltage Rating: | 690V ac |

