| Colour: | Black |
|---|---|
| Inside Diameter Secondary: | 66mm |
| Inside Diameter Primary: | 66mm |
| Minimum Operating Temperature: | -75°C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Maximum Operating Temperature: | +150°C |
| Adhesive Lined: | Yes |
| Series: | 222K185 |
| Shrunk Diameter Primary: | 44.5mm |
| Shrunk Diameter Secondary: | 16.8mm |
| Type: | Cable Boot |
| Material: | Polymer |

