| Dielectric Strength: | 34.3kV/mm |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 19.96mm |
| Colour: | Black |
| Minimum Cable Diameter: | 19.05mm |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Brand: | Alpha Wire |
| Wall Thickness: | 0.89mm |
| Maximum Operating Temperature: | +105°C |
| Sleeve Diameter: | 19.05mm |
| Sleeve Length: | 15m |
| Material: | PVC |

