| Dielectric Strength: | 20kV/mm |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 9.2mm |
| Colour: | Black |
| Minimum Cable Diameter: | 8mm |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Brand: | SES Sterling |
| Maximum Operating Temperature: | +90°C |
| Wall Thickness: | 0.62mm |
| Sleeve Diameter: | 8mm |
| Sleeve Length: | 25m |
| Material: | PVC |

