| Expandable: | Yes |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 50.8mm |
| Colour: | Black |
| Minimum Cable Diameter: | 25.4mm |
| Minimum Operating Temperature: | -75°C |
| Brand: | Alpha Wire |
| Wall Thickness: | 0.64mm |
| Maximum Operating Temperature: | +125°C |
| Braided: | Yes |
| Sleeve Diameter: | 50.8mm |
| Sleeve Length: | 7m |
| Material: | PET |

