| Expandable: | Yes |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 14mm |
| Colour: | Green/Yellow |
| Minimum Cable Diameter: | 10mm |
| Brand: | SES Sterling |
| Wall Thickness: | 1.2mm |
| Sleeve Diameter: | 10mm |
| Sleeve Length: | 35mm |
| Material: | Neoprene/Chloroprene |
Quick Details
Specifications
For identifying earths and equipotential bonding connections.

