| Expandable: | Yes |
|---|---|
| Dielectric Strength: | 8kV |
| Maximum Cable Diameter: | 13mm |
| Colour: | Natural |
| Shielded: | Yes |
| Minimum Cable Diameter: | 10mm |
| Minimum Operating Temperature: | -70°C |
| Brand: | Alpha Wire |
| Maximum Operating Temperature: | +200°C |
| Wall Thickness: | 0.025in |
| Braided: | Yes |
| Sleeve Length: | 30m |
| Material: | Fiberglass Silicone Rubber |

