| Expandable: | Yes |
|---|---|
| Maximum Cable Diameter: | 28mm |
| Colour: | Black |
| Minimum Cable Diameter: | 18mm |
| Minimum Operating Temperature: | -60°C |
| Brand: | HellermannTyton |
| Maximum Operating Temperature: | +150°C |
| Braided: | Yes |
| Sleeve Diameter: | 25mm |
| Sleeve Length: | 50m |
| Material: | Polyamide |
Quick Details
Specifications
Expandable sleeving for bundling and protecting wires

