| Colour: | Black |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature: | -75°C |
| Brand: | HellermannTyton |
| Maximum Operating Temperature: | +125°C |
| Braided: | Yes |
| Sleeve Diameter: | 29mm |
| Sleeve Length: | 15m |
| Material: | PET |
Quick Details
Specifications
Self-closing sleeve allows for quick installation and removal even on enclosed components and cable.

