| Fuse Size: | 5 x 20mm |
|---|---|
| Body Material: | Thermoplastic |
| Brand: | Cooper Bussmann |
| Protection Category: | PC2 |
| Contact Material: | Tin Plated Brass |
| Series: | HTC |
| Current Rating: | 6.3A |
| Voltage Rating: | 250V |
| Cap Style: | Slotted |
Quick Details
Specifications
Finger/tool release screw cap
Protection: PC2

