| Colour: | Black |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature: | -75°C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Wall Thickness: | 0.7mm |
| Maximum Operating Temperature: | +150°C |
| Series: | ZH150 |
| Fire Behaviour: | Flame Retardant |
| Sleeve Diameter: | 1.5 (After Recovery) mm, 3 (Supplied) mm |
| Material: | Copper |

