| Fuse Size: | 6.3 x 32mm |
|---|---|
| Body Material: | Thermoset |
| Brand: | Cooper Bussmann |
| Contact Material: | Tin Plated Brass |
| Series: | HKP |
| Current Rating: | 30A |
| Voltage Rating: | 250V |
| Cap Style: | Manual |
Quick Details
Specifications
Professional range of Cooper Bussmann fuse holders from the HTB, HHF and HKP series
In Line or Panel Mount options
Bayonet Knob Release
Black
In Line or Panel Mount options
Bayonet Knob Release
Black

