| Maximum Cable Tie Width: | 4.6mm |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Cable Tie Width: | 4.6mm |
| Brand: | HellermannTyton |
| Maximum Operating Temperature: | +145°C |
| Contents: | Cable Tie, Edge Clip |
| Cable Tie Length: | 200mm |
| Material: | Nylon 66 |
Quick Details
Specifications
Just push to mount clip onto the edge
90° rotation
Use to install cables on existing units
Bundle guided by the clip
Max. bundle ? 47 mm

