| Colour: | Black |
|---|---|
| Fixing Hole Diameter: | 4mm |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Brand: | HellermannTyton |
| Quantity: | 100 |
| Length: | 28mm |
| Cable Tie Width Acceptance: | 5.4mm |
| Maximum Operating Temperature: | +85°C |
| Width: | 28 mm |
| Self Adhesive: | Yes |
| Series: | MB |
| Material: | Nylon 66 |
Quick Details
Specifications
Self-adhesive bases in choice of sizes, larger sizes having mounting holes for alternative fixing.
Foam Backed Adhesive
Various colours available
UL 94 V-2 Flame Resistant (except adhesive)
Foam Backed Adhesive
Various colours available
UL 94 V-2 Flame Resistant (except adhesive)

