| Colour: | Natural |
|---|---|
| Fixing Hole Diameter: | 6mm |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Brand: | HellermannTyton |
| Quantity: | 500 |
| Length: | 27mm |
| Cable Tie Width Acceptance: | 7.6mm |
| Maximum Operating Temperature: | +85°C |
| Width: | 12 mm |
| Series: | LKM |
| Material: | Nylon 66 |
Quick Details
Specifications
Screw fix mounts
Allows sideways cable installation
Can be used with wide range of cable tie sizes

