| Standards Met: | CE, HTC-50M File:40004456, HTC-65M File:40004457, UL Recognized (Guide IZLT8/File E14853), VDE HTC-45M |
|---|---|
| Fuse Type: | ATC Blade |
| Brand: | Cooper Bussmann |
| Lead Wire Length: | 4in |
| Lead Wire Size: | 12AWG |
| Terminal Type: | Wire |
| Series: | HHD |
| Current Rating: | 24A |
| Voltage Rating: | 32V dc |
Quick Details
Specifications
Professional range of Cooper Bussmann in-line fuseholders from the HHD series.
Black
Black

