| Standards Met: | RoHS Compliant |
|---|---|
| Fuse Holder Type: | Screw Mount |
| Length: | 67.3mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Dimensions: | 67.3 x 38.4 x 22.4mm |
| Height: | 22.4mm |
| Width: | 38.4mm |
| For Use With: | MAXI®/FK3 Style Fuse Application |
| Series: | Fuseholder MAXI |
Quick Details
Specifications
Littelfuse ATO and MINI fuseholders suitable for a wide variety of requirements.Generally used for automotive applications these fuse holders offer quick and easy changing of blown fuses.

