| Fuse Size: | 5.2 x 20mm |
|---|---|
| Fuse Holder Type: | PCB Mount |
| Length: | 27mm |
| Brand: | Sato Parts |
| Dimensions: | 27 x 10.4 x 12.9mm |
| Height: | 12.9mm |
| Width: | 10.4mm |
| Current Rating: | 5A |
| Voltage Rating: | 125V |
Quick Details
Specifications
F60 series fuse holder cover
| Fuse Size: | 5.2 x 20mm |
|---|---|
| Fuse Holder Type: | PCB Mount |
| Length: | 27mm |
| Brand: | Sato Parts |
| Dimensions: | 27 x 10.4 x 12.9mm |
| Height: | 12.9mm |
| Width: | 10.4mm |
| Current Rating: | 5A |
| Voltage Rating: | 125V |