| Fuse Size: | 6.3 x 32mm |
|---|---|
| Fuse Type: | Cartridge |
| Length: | 7mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 10.9mm |
| Width: | 7.9mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Clip Material: | Brass |
Quick Details
Specifications
Littelfuse fuse holders and clips offer a comprehensive solution to a variety of application requirements.

