| Fuse Type: | Ferrule |
|---|---|
| Body Material: | Thermoplastic |
| Operating Temperature Range: | -40 → +120 °C |
| Brand: | Cooper Bussmann |
| Maximum Operating Temperature: | +120°C |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| For Use With: | Class J Fuse |
| Current Rating: | 70 → 100A |
| Voltage Rating: | 600V |
| Number of Fuses: | 3 |

