| Gender: | Female |
|---|---|
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +80°C |
| For Use With: | 1.50 mm WR-WTB Connector Housing |
| Termination Method: | Crimp |
| Maximum Wire Size AWG: | 30AWG |
| Series: | WR-WTB |
| Gender: | Female |
|---|---|
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +80°C |
| For Use With: | 1.50 mm WR-WTB Connector Housing |
| Termination Method: | Crimp |
| Maximum Wire Size AWG: | 30AWG |
| Series: | WR-WTB |