| Number of Modules: | 4 |
|---|---|
| Colour: | Silver |
| Faceplate Mounting Type: | Flush |
| Brand: | MK Electric |
| Socket Type: | BS EN 61558-2-5 |
| Overall Height: | 146mm |
| Fixing Standard: | BS |
| Mounting Style: | Flush Mount |
| Number of Poles: | 4P |
| Terminal Type: | Screw |
| Overall Width: | 86mm |
| Voltage Rating: | 220 → 240V ac |
| Number of Gangs: | 1 |
| Material: | Steel |

