| Depth: | 106mm |
|---|---|
| Colour: | Yellow |
| Interlocked Socket: | Yes |
| International Protection Rating: | IP44 |
| Brand: | Legrand |
| Number of Sockets: | 1 |
| Number of Ways: | 2 |
| Height: | 115mm |
| Minimum Box Depth: | 70mm |
| Width: | 115mm |
| Number of Poles: | 3 |
| Switched: | No |
| Current Rating: | 16A |
| Dimensions W x H x D: | 115 x 115 x 106mm |
| Material: | Plastic |

