| Gender: | Female |
|---|---|
| Width: | 5mm |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| For Use With: | Wire to Board Connectors |
| Length: | 9mm |
| Housing Material: | Nylon |
| Series: | WR-WTB |
| Mounting Type: | Cable Mount |
| Number Of Contacts: | 6 |
| Number Of Rows: | 1 |
| Body Orientation: | Horizontal |
| Pitch: | 1mm |
| Gender: | Female |
|---|---|
| Width: | 5mm |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| For Use With: | Wire to Board Connectors |
| Length: | 9mm |
| Housing Material: | Nylon |
| Series: | WR-WTB |
| Mounting Type: | Cable Mount |
| Number Of Contacts: | 6 |
| Number Of Rows: | 1 |
| Body Orientation: | Horizontal |
| Pitch: | 1mm |