| Depth: | 107mm |
|---|---|
| International Protection Rating: | IP66 |
| Brand: | Theben / Timeguard |
| Number of Sockets: | 2 |
| Number of Ways: | 2 |
| Height: | 225mm |
| Width: | 155mm |
| Mounting Style: | Surface Mount |
| Current Rating: | 13A |
| Voltage Rating: | 230V ac |
| Dimensions W x H x D: | 155 x 225 x 107mm |
| Material: | Thermoplastic |

