| Colour: | Clear |
|---|---|
| Shrink Ratio: | 4:1 |
| Brand: | HellermannTyton |
| Flame Retardant: | Yes |
| Adhesive Lined: | Yes |
| Series: | TG40 |
| Shrunk Diameter: | 1.65mm |
| Sleeve Diameter: | 8mm |
| Sleeve Length: | 50mm |
| Sleeve Type: | Heat Shrink |
| Colour: | Clear |
|---|---|
| Shrink Ratio: | 4:1 |
| Brand: | HellermannTyton |
| Flame Retardant: | Yes |
| Adhesive Lined: | Yes |
| Series: | TG40 |
| Shrunk Diameter: | 1.65mm |
| Sleeve Diameter: | 8mm |
| Sleeve Length: | 50mm |
| Sleeve Type: | Heat Shrink |