| Colour: | Yellow |
|---|---|
| Shrink Ratio: | 3:1 |
| Brand: | HellermannTyton |
| Flame Retardant: | Yes |
| Series: | TULT |
| Shrunk Diameter: | 6mm |
| Sleeve Diameter: | 18mm |
| Sleeve Length: | 13m |
| Sleeve Type: | Heat Shrink |
| Material: | Polyolefin Cross Linked (POX) |
| Colour: | Yellow |
|---|---|
| Shrink Ratio: | 3:1 |
| Brand: | HellermannTyton |
| Flame Retardant: | Yes |
| Series: | TULT |
| Shrunk Diameter: | 6mm |
| Sleeve Diameter: | 18mm |
| Sleeve Length: | 13m |
| Sleeve Type: | Heat Shrink |
| Material: | Polyolefin Cross Linked (POX) |