| Depth: | 83mm |
|---|---|
| Length: | 210mm |
| International Protection Rating: | IP65 |
| Brand: | Europa |
| Dimensions: | 210 x 125 x 83mm |
| Width: | 125mm |
| Number of Ways Total: | 4 |
| Current Rating: | 100A |
| Housing Material: | ABS |
Quick Details
Specifications
Range of Switched Incomer Boards, consumer boards, consumer units and locking devices for Europacomponents MCB's and RCBO's
Earth & Neutral busbars includedFlame retardant ABS EnclosureIP40 ratingMetal Clad
Earth & Neutral busbars includedFlame retardant ABS EnclosureIP40 ratingMetal Clad

