| Gender: | Male |
|---|---|
| Width: | 10.9mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| For Use With: | Pin (Cap) Housing |
| Length: | 13.4mm |
| Housing Material: | Nylon |
| Mounting Type: | Cable Mount |
| Number Of Contacts: | 2 |
| Number Of Rows: | 1 |
| Body Orientation: | Straight |
| Pitch: | 5.08mm |
| Gender: | Male |
|---|---|
| Width: | 10.9mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| For Use With: | Pin (Cap) Housing |
| Length: | 13.4mm |
| Housing Material: | Nylon |
| Mounting Type: | Cable Mount |
| Number Of Contacts: | 2 |
| Number Of Rows: | 1 |
| Body Orientation: | Straight |
| Pitch: | 5.08mm |