| Gender: | Male |
|---|---|
| Width: | 5mm |
| Brand: | Stelvio Kontek |
| For Use With: | Double Crimp Locking Connector, Single Crimp Locking Connector |
| Length: | 10.16mm |
| Housing Material: | PET |
| Series: | 48532480 |
| Mounting Type: | Cable Mount |
| Number Of Contacts: | 4 |
| Number Of Rows: | 1 |
| Body Orientation: | Straight |
| Pitch: | 2.54mm |
Quick Details
Specifications
Locking housings for crimping available in single row

