| Thread Size: | M40 to M32 |
|---|---|
| Fitting Type: | Reducer |
| Hazardous Area Certification: | ATEX |
| Minimum Operating Temperature: | -60°C |
| Brand: | Kopex |
| IP Rating: | IP66 |
| Maximum Operating Temperature: | +100°C |
| Nominal Size: | 40mm |
| Material: | Brass |
| Thread Size: | M40 to M32 |
|---|---|
| Fitting Type: | Reducer |
| Hazardous Area Certification: | ATEX |
| Minimum Operating Temperature: | -60°C |
| Brand: | Kopex |
| IP Rating: | IP66 |
| Maximum Operating Temperature: | +100°C |
| Nominal Size: | 40mm |
| Material: | Brass |