| Depth: | 15mm |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Brand: | Betaduct |
| Length: | 1m |
| Width: | 15 mm |
| Trunking/Chain Type: | Slotted Panel Trunking |
| Slot Type: | Closed |
| Material: | PVC |
Quick Details
Specifications
Ideal for use in cabinets and control panels
Snap-on lid
Closed slots, height (H), width (W) and pitch (P) as shown
Pre-punched fixing slots to DIN 43659 for ease of chassis mounting
Self extinguishing PVC to UL94-V0 flammability rating
Suitable for temperatures -15 to +60° C
Fire rating approvals to UL94-V0, CSA C22·2, Lloyds Register listed, UK rail authority approvals listed

