| Depth: | 15mm |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Brand: | Hager |
| Length: | 250mm |
| Width: | 11 mm |
| Series: | Self Adhesive |
| Trunking/Chain Type: | Slotted Flexible Panel Trunking |
| Slot Type: | Flexible |
| Material: | Polyamide |
Quick Details
Specifications
VK Flex pre-punched or pre-punched with self-adhesive base panel trunking is ideal for routing and installation of cables where it is difficult to install conventional trunking. Halogen free polyamide (nylon) with a flammability rating to UL94VO.
296-0465 - Standard
296-0190 - Standard
296-0207 - Standard
296-0229 - Standard
296-0235 - Self adhesive
296-0241 - Self adhesive
296-0471 - Self adhesive
296-0257 - Self adhesive
296-0465 - Standard
296-0190 - Standard
296-0207 - Standard
296-0229 - Standard
296-0235 - Self adhesive
296-0241 - Self adhesive
296-0471 - Self adhesive
296-0257 - Self adhesive

