| Depth: | 75mm |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Brand: | Betaduct |
| Length: | 2m |
| Width: | 75 mm |
| Trunking/Chain Type: | Slotted Panel Trunking |
| Slot Type: | Closed |
| Material: | Noryl |
Quick Details
Specifications
LFH Betaduct? is for use where human life is at risk, due to its halogen-free and very low smoke properties. With all the features of PVC Betaduct?, LFH Betaduct? additional features include:
Limited Fire Hazard electrical trunking
Self-extinguishing Noryl Extra? to UL94-V0 flammability rating
Halogen free
Very low smoke
Black in colour
Available in 1 or 2 metre lengths
Limited Fire Hazard electrical trunking
Self-extinguishing Noryl Extra? to UL94-V0 flammability rating
Halogen free
Very low smoke
Black in colour
Available in 1 or 2 metre lengths

