| Gender: | Male |
|---|---|
| Width: | 13.34mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| For Use With: | Centerline Soft Shell Pin & Socket Connector |
| Length: | 21.08mm |
| Housing Material: | Nylon |
| Series: | Commercial MATE-N-LOK |
| Number Of Contacts: | 4 |
| Number Of Rows: | 1 |
| Body Orientation: | Straight |
| Pitch: | 5.08mm |

