| Depth: | 25mm |
|---|---|
| PRICED TO CLEAR: | Yes |
| Colour: | Grey |
| Brand: | HellermannTyton |
| Length: | 2m |
| Width: | 25 mm |
| Standards Met: | DIN EN 50085, UL 94 V-0 |
| Trunking/Chain Type: | Slotted Panel Trunking |
| Series: | HTWD-HF |
| Fire Behaviour: | Halogen Free, Self-extinguishing |
| Slot Type: | Open |
| Material: | Halogen Free PC/ABS |

