| Weight: | 1.9kg |
|---|---|
| External Dimensions: | 165 x 361 x 289mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Colour: | Black |
| Internal Height: | 152 mm |
| Brand: | Peli |
| External Depth: | 289mm |
| External Height: | 165 mm |
| Watertight or Waterproof: | Yes |
| External Width: | 361 mm |
| Wheels: | No |
| Lockable: | Yes |
| Internal Width: | 330 mm |
| Series: | iM2100 Storm |
| Internal Depth: | 234mm |
| Internal Dimensions: | 152 x 330 x 234mm |
| Material Type: | Plastic |
| Foam: | Yes |
| Material: | HPX |

