| Weight: | 17.5kg |
|---|---|
| External Dimensions: | 444 x 794 x 615mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Colour: | Black |
| Internal Height: | 394 mm |
| Brand: | Peli |
| External Depth: | 615mm |
| External Height: | 444 mm |
| Watertight or Waterproof: | Yes |
| External Width: | 794 mm |
| Wheels: | Yes |
| Lockable: | Yes |
| Internal Width: | 703 mm |
| Series: | 1630 |
| Internal Depth: | 533mm |
| Internal Dimensions: | 394 x 703 x 533mm |
| Material Type: | Plastic |
| Foam: | Yes |
| Material: | Polymer |

